موزیک ویدیوی 40 مضراب بیات ترک

موزیک ویدیوی 40 مضراب بیات ترک - پدرام درخشانی

ساخت این قطعه به سال 74 برمی‌گردد که درخشانی برای اولین‌بار آن را در «جشنواره سنتورنوازان» به صورت تکنوازی اجرا کرد و مقام دوم را به دست آورد.
به گفته خودش از آن زمان به بعد برخلاف برخی از ساخته‌هایش، این قطعه هیچ‌گاه برایش رنگ کهنگی و فراموشی به خود نگرفت. «چهل مضراب» تا به ‌حال با تنظیم‌های مختلفی اجرا شده و درخشانی این بار هم این قطعه تصویری را با تنظیمی جدید ارائه داده که در این‌باره می‌گوید: این بار این قطعه را با تنظیمی جدید که بسیار هم مورد علاقه‌ام است ارائه کرده‌ام که هیچ اسم و رسمی هم برای این نوع تنظیم قائل نیستم. چرا که در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که پرداختن به مسائل حاشیه‌ای و حرف و حدیث‌ها- به قول آقای فردوسی‌پور - پیرامون کلمات و واژه‌ها بیشتر از خود موسیقی اهمیت پیدا کرده است.
«چهل مضراب بیات ترک» اولین قطعه از یک مجموعه تصویری ۱۰ قطعه‌ای است که این آهنگساز علاوه بر ساخت، تهیه و تولید آن را هم خود برعهده گرفته است.

کوروش بابایی (کمانچه)، پاشا هنجنی (نی)، میلاد درخشانی (تار)، رضا تاجبخش (پیانو)، آرش سعیدی (گیتار باس)، ایلیار خسروی (درامز) و پدرام درخشانی (سنتور) هنرمندانی بوده‌اند که در تهیه و تولید این اثر همکاری داشته‌اند.