آدرنالین

Detail

آدرنالین

آدرنالین

از دسته بندی دوپینگ

پلی‎لیستی نشاط‎بخش از آهنگ‎هایی ریتمیک و پرانرژی

در زمان دویدن یا راه رفتن بر روی سطح تردمیل یا زمین، رکاب زدن بر روی دوچرخه متحرک یا دوچرخه ثابت و بسیاری دیگر از ورزش های هوازی، گوش دادن به موسیقی یک ضرورت است نه یک کار تفریحی و فانتزی؛ زیرا کوبش سازها و ترانه ها و ریتم موسیقی به فرد انرژی می دهد و هماهنگ شدن با ریتم های تند موسیقی، سرعت ورزشکار را افزایش می دهد.
اخیراً تحقیقات زیادی در مورد نقش موزیک در فعالیت بدنی و ورزش انجام گرفته است؛ محققان به این نتیجه رسیدند که انجام برخی از ورزش ها بدون موسیقی ممکن نیست؛ در بیشتر تمرینات هوازی موزیک تاثیر به سزایی دارد. موسیقی در ذهن و بدن انسان یک نوع برانگیختگی ایجاد می کند؛ همچنین حواس فرد را از خستگی و درد ناشی از فعالیت به سوی ملودی و ریتم خود جلب می کند؛ در نتیجه ورزشکار متوجه گذشت زمان نمی شود؛ بنابراین متابولیسم بهبود یافته و استقامت افزایش پیدا می کند.
در واقع موسیقی نوعی دوپینگ مجاز به شمار می آید و سرعت تمرینات ورزشی را بیشتر می کند. سطح تمرین عموماً با بالا بردن 3 فاکتور زمان، سرعت و مقاومت افزایش می یابد. برای آن که اثر موسیقی بیشتر بشود، می بایست به موارد خاصی توجه نمایید؛ مثلاً موزیکی گوش بدهید که برای شما خاطره برانگیز است، ترانه موسیقی باید برای شما دلنشین باشد و ایجاد انگیزه بکند.سلیقه موسیقیایی افراد با هم تفاوت دارد؛ ممکن است موسیقی که شما را به هیجان می آورد برای دیگری جذاب نباشد؛ ذائقه موسیقیایی به فرهنگ، سن، شخصیت فردی، سواد موسیقی و بسیاری از چیزهای دیگر مربوط می شود.
شما چه سبک موسیقی در حین ورزش کردن گوش می‎دید؟
در بخش کامنت‎ها نظرتون برای ما بنویسید.

موسیقا ؛ دنیای موسیقی بیکلام

6
. Wind & Cloud
7
. Azimut (Extended Mix)
8
. True Or False (Extended Mix)
9
. Andata (Electric Youth Remix)
10
Stellar (Original Mix)
11
Esperance (Original Mix)
12
. Stealing Time
14
A Perfect Day
15
An Uplifting Feeling
16
A Positive Feeling
18
Drifting into the Sun
نمایش بیشتر